XXIII niedziela zwykła: 9 - 16 IX 2018 r.

            Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka i otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Otwórzmy się na Boże działanie w nas.

            Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach jest składką inwestycyjną. Bóg zapłać za składane ofiary.

W dniu dzisiejszym kazania głosi o. Józef Mizera, kapucyn z Kielc, którego witamy w naszej wspólnocie. Na placu kościelnym zbiórka do puszek na budowę kościoła i klasztoru OO. Kapucynów w Kielcach.

 

 1. Dziękujemy za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 Rodzina (200 zł.) i przelewem 3 Rodziny (400 zł.). Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: we czwartek – św. Jana Chryzostoma; w piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Św.; w sobotę – NMP Bolesnej.
 3. Jutro rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wychowawców oraz wychowanków.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 5. Spotkania: a) chóru „Canon – w czwartek o 19.00 w domu parafialnym. Zapraszamy także tych, którzy chcieliby się zaangażować w działalność chóru. b) uczniów klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii św. wraz z rodzicami – w piątek o 18.00  w kościele. c) aspirantów: chłopców z klas III oraz wszystkich chętnych, którzy pragną zostać ministrantami – w sobotę o 9.30  na plebanii.
 6. W związku z pracami porządkowymi wokół budynku przy ul. Szkolnej, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Wiśniczu prosi rodziców o wyrozumiałość i pozostawianie aut na parkingu koło „małej szkoły” przez najbliższy tydzień.
 7. Podatek za III kwartał dla mieszkańców Nowego Wiśnicza będzie zbierany w Ratuszu Miejskim w dn. 14 IX w godz. od 8.00 do 16.00 i 15 IX w godz. od 9.00 do 15.00.
 8. Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego „GALILEA” organizuje kurs „Nowe Życie” - w ostatni tydzień września w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Kurs jest dla tych, którzy doświadczają wewnętrznej pustki i pragną odnaleźć w swoim życiu Boga. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać m.in.: - „Cztery strony kobiety”: o zdrowiu, wychowaniu dzieci, a także przepisy i porady kulinarne; - o jubileuszu 95-lecia „GN”; - jak skutecznie nauczyć dziecko oszczędzania pieniędzy od najmłodszych lat? Jest także Mały Gość Niedzielny, a w nim dodatek – kalendarz na rok szkolny oraz plakat z podpowiedzią, jak zawsze być pierwszym.
 10.  W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Elżbieta Kokoszka z ul. Brzękowskiego. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 11.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …

Dodatkowe informacje