XIII niedziela zwykła /1 – 8 VII 2018 r./

Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, jak ważna jest wiara w osobistym spotkaniu z Panem Jezusem.  Przełożony synagogi oraz kobieta chorująca na krwotok szukali pomocy u Jezusa mając mocną wiarę. Rozpoczynając Eucharystię, nierzadko mamy serce i myśli zaprzątnięte problemami, z którymi my lub nasi bliscy nie możemy sobie poradzić. Wypowiedzmy przed Bogiem to wszystko, co nas boli, lub choćby zechciejmy dotknąć jego płaszcza i wsłuchajmy się z otwartym sercem w słowa Jezusa: „Nie bój się, wierz tylko”.

Obejmijmy również naszą modlitwą dzieci i młodzież – uczestników oazy parafialnej pod opieką ks. Bartosza, wychowawców i animatorów.

1. Witamy wszystkich przybyłych na wakacje do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców - dziś po mszy św. o godz. 9.00.
  3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego dziś o godz. 18.00 na plebanii. Prosimy o obecność wszystkich członków zespołu.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Składka w przyszłą niedzielę jako inwestycyjna (na tacę i w kopertach) przeznaczona na remont konserwatorski dachu nad prezbiterium naszego kościoła.
  6. W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Tuchowską; we wtorek – św. Tomasza, apostoła; w piątek – bł. Marię Teresę Ledóchowską. Patronalne święto Apostolstwa Chorych.
  7. Spowiedź św. przed I piątkiem – w piątek od godz. 17.00. W Połomiu D. – w czwartek o godz. 17.00.
  8. I piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
  9. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o godz. 6.30, 7.00 i 18.00 Msza św. z procesją i różańcem fatimskim. Prosimy o zabranie świec.
  10. Do chorych udamy się w tym tygodniu wg następującego porządku: ks. Grzegorz i ks. Bartosz – w piątek od 8.30; ks. Proboszcz i ks. Mirosław – w sobotę od 8.30.
  11. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie od godz. 7.30 do 8.30 oraz od godz. 17.00 do 18.00.
  12. Zachęcamy do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce z Tarnowa na Jasną Górę w dniach 17-25 sierpnia pod hasłem: „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa”. Szczegóły na plakatach.
  13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.: - o miejscach na letni wypoczynek z cyklu „Na skraju Polski”; - o Polakach, którzy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje; – o filmowej gwieździe Dolores Hart, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru. Jest też do nabycia nowy numer „Miłujcie się”, wakacyjny numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka” oraz „Małego gościa”.
  14. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Maria Mech z Leksandrowej, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…