7 NIEDZIELA WIELKANOCNA Wniebowstąpienie Pana Jezusa: 13 - 20 V 2018

Dzisiejsza uroczystość kieruje nasz wzrok ku niebu. Jak apostołowie, patrzymy za Jezusem odchodzącym do Ojca. Wiemy jednak, że znów przyjdzie na ziemię. W czekaniu na tę chwilę nie jesteśmy opuszczeni, bo zostawił nam siebie samego w tajemnicy Eucharystii. Dlatego gromadzimy się przy ołtarzu Pańskim, aby jak najlepiej przygotować się na powtórne przyjście Jezusa.

Otoczmy także modlitwą dzieci kl. III, które dziś przeżywają Pierwszą Komunię św. oraz ich Rodziny.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna - na planowane prace przy dachu nad prezbiterium kościoła.

 

 1.  Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w ostatnich tygodniach na cele inwestycyjne: - w kopertach 8 Rodzin (1050 zł.) i przelewem bankowym 9 Rodzin (2600 zł.). Bóg zapłać.
 2. Dziś odpust w Kobylu ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Macieja, Apostoła; we wtorek – św. Zofii, męczennicy; w środę – św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika – dzień Imienin Ks. biskupa Andrzeja; w piątek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana; w przyszłą niedzielę – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 5. Nabożeństwo majowe i nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, a w piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
 6. Uczniów klas VII SP i II Gimnazjum zapraszamy w czwartek na Nabożeństwo majowe i mszę św. o godz. 18.00 w ramach przygotowania do Bierzmowania.
 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w przyszłą niedzielę (20.05.) o godz. 18.00 na plebanii.
 8. Nasza parafia organizuje wyjazd na koncert „Jednego serca, jednego ducha” do Rzeszowa. Wyjazd w Boże Ciało, o godz. 16.00 z parkingu poniżej domu parafialnego. Zapisy do poniedziałku w zakrystii oraz w szkole u ks. Grzegorza.
 9. Prosimy o przygotowywanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Banery można zabrać z plebanii za dwa tygodnie.
 10. Spotkanie Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Caritas Parafialnej, Szafarzy Komunii św. i wszystkich chętnych do organizacji Festynu parafialnego - w przyszły piątek /25 V/ o godz. 19.30 na plebanii
 11. Podatek za II kwartał 2018 r. dla mieszkańców Nowego Wiśnicza zbierany będzie 14-15 maja w Ratuszu Miejskim.
 12. Organizowany jest wyjazd na spotkanie z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała w sobotę ( 19 V) prowadzonej przez O. Daniela. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 13. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: - o Wniebowstąpieniu Pana Jezusa; - o świadectwie watykańskiego żandarma o zamachu na Jana Pawła II; - o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im szans.
 14. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje