6 NIEDZIELA WIELKANOCNA /6 – 13 V 2018/

Przez Ewangelię Bóg mówi do każdego z nas: kocham cię – „jak Mnie umiłował Ojciec, tak i ja Was umiłowałem”. Czy możemy pozostać obojętni, kiedy słyszymy zapewnienie o miłości? Ta miłość nie jest abstrakcyjna, ale rzeczywista. Jej potwierdzenie możemy zobaczyć każdego dnia w naszym życiu oraz wspominając śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Jesteśmy wezwani do tej miłości – to przybliży nas do Boga, do drugiego człowieka i przemieni nasze życie.

 

Otoczmy także modlitwą dzieci kl. III z Połomia Dużego, które dziś przeżywają Pierwszą Komunię św. oraz ich Rodziny.

 

 1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; zaś dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 2. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
 3. Próby dla dzieci przed I Komunią Święta – w poniedziałek i czwartek o godz. 16.00; a śpiewających psalm o 15.30.
 4. Dni modlitw o urodzaje - w poniedziałek, wtorek i w środę o 18.00. Przez wstawiennictwo Maryi i wszystkich świętych będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów oraz o zachowanie od nieszczęść, gradu, huraganu i powodzi. Przy śpiewie litanii pójdziemy do trzech figur: a) przy ul. Lipnickiej, b) do św. Jana Nepomucena; c) do św. Floriana w Rynku. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Stanisława, biskupa i męczennika; w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego.
 7. I Komunia św. dzieci ze Szkoły w Nowym Wiśniczu - w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby wszyscy niezwiązani z tą uroczystością przyszli na Mszę Św. o innej godzinie, by w ten sposób ułatwić uczestnictwo rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.
 8.  Spowiedź św. dzieci klas III, ich Rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i zaproszonych gości – w sobotę o godz. 9.00.
 9. Składka w przyszłą niedzielę na tacą i w kopertach - jako inwestycyjna - na planowane prace przy dachu nad prezbiterium kościoła.
 10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: -  „Alfie, jeden z nas”, który stał się ikoną walki o godność i prawo do życia; - „nie o prezenty tu chodzi” – znane osoby opowiadają jak przygotowywały swoje dzieci do 
 11. I Komunii św.; - „Kornik pokonał świerki” – o zakończeniu sporu wokół Puszczy Białowieskiej; - w ramach rozpoczynającego się w „Gościu” cyklu „Ojcowie Niepodległości”, prezentowana jest postać Wojciecha Korfantego.
 12.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

 

 

 

 

 

 

 

Dodatkowe informacje