5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – Odpust ku czci św. Józefa /29 IV – 6 V 2018/

Przeżywamy dziś odpust ku czci św. Józefa rzemieślnika, który jest patronem ludzi pracy. Św. Józef troszczył się o Jezusa i Matkę Najświętszą pracując jako cieśla w Nazarecie.

My również przez naszą pracę utrzymujemy własne życie i swoich najbliższych. Służymy im oraz współdziałamy w doskonaleniu rzeczy stworzonych przez Boga.

 

Modlitwą ogarniamy nasze rodziny i naszą parafię oraz wszystkich pracujących, także poza granicami kraju.

 

 1. Dzisiaj suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Prosimy o obecność dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, a także asystę do feretronów i chorągwi.
 2. Zakończenie II etapu IV Rajdu Konnego szlakiem ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego z KL Auschwitz (Oświęcim) – dzisiaj. Rozpoczęcie o 16.00 w Rynku, a następnie na Koryznówce o 16.30 i na dziedzińcu Zamku o 17.00.
 3. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych od wtorku (1 V) odprawianych codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych.
 4. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – w czwartek (3 V). Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 17.00. Nie będzie mszy św. w kościele o godz. 11.00 i 15.00. Msza św. w kaplicy zamkowej – w intencji Ojczyzny i naszej Wiśnickiej Ziemi – w czwartek /3 V/ o godz. 15.00. Kazania wygłosi ks. prof. Janusz Królikowski – Dziekan UP JP II w Tarnowie.
 5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Józefa; w środę – św. Atanazego, biskupa; w piątek – św. Floriana, męczennika.
 6. Próba dla dzieci przed I Komunią Święta – w piątek (4 V) w kościele o godz. 16.00; a śpiewających psalm o 15.30.
 7.  Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17.00 oraz podczas nabożeństw majowych. W Połomiu D. spowiedź w środę o 17.30.
 8. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie w świecie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 18.00, a następnie nabożeństwo majowe. W Połomiu D. o 18.30.
 9. Do chorych udamy się w piątek od 8.30.
 10. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00 msza św. i nabożeństwo majowe i różańcem fatimskim oraz z procesją. Prosimy o zabranie świec.
 11.  I Komunia św. w Połomiu Dużym – w przyszłą niedzielę o godz. 10.00. Spowiedź dzieci, rodziców i rodzin w sobotę o godz. 9.00.
 12. Zapisy na Oazę Parafialną dla dzieci zaangażowanych w grupach duszpasterskich – w poniedziałek w domu parafialnym od 16.00 – 18.00. Jeśli ktoś nie może w tym terminie – może się zgłosić do końca tygodnia w kancelarii lub zakrystii. Ilość miejsc ograniczona.
 13.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” warto przeczytać: -  o nowej polskiej błogosławionej – Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce, która zdrowych uczyła odpowiedzialności, a chorych wyciągała z czterech ścian beznadziei; - o prześladowaniach chrześcijan na świecie w naszych czasach; - relacja z otwarcia synodu naszej diecezji.
 14.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Stanisław Jóźwik z ul. Nowej i śp. † Grażyna Nowicka–Gawenda z ul. Kmitów, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 15.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje