4 NIEDZIELA WIELKANOCNA /22 – 29 IV 2018/

Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który prowadzi nas do życia wiecznego. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca czasu.

Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele.

Naszą modlitwą i składanymi dziś na tacę ofiarami wspieramy Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

  1. Dziś odpust w Starym Wiśniczu ku czci św. Wojciecha. Suma odpustowa o godz. 11.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika; w środę – św. Marka, ewangelistę.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45, a o godz. 18.00 msza św. i nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. W przyszłą niedzielę - odpust ku czci św. Józefa. Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. Prałata Ryszarda Kołodzieja, dziekana dekanatu lipnickiego i proboszcza w Starym Wiśniczu o godz. 11.00, a po niej procesja. Prosimy o obecność dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a także asystę do feretronów i chorągwi. Obejmijmy modlitwą kapłanów, którym patronował św. Józef: ks. Józefa Kozieję, ks. Józefa Białkę, ks. Józefa Strugałę. Spowiedź św. przed odpustem będzie w sobotę (28 IV) od godz. 17.00.
  5. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) - we wtorek o 18.00 w świetlicy parafialnej.
  6. W Galerii „Stara Dzwonnica” przy naszym kościele (plebanii) można zwiedzać wystawę malarstwa i rzeźby.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in.: – bezpłatny dodatek – adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gaudete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym; – czy program 500 Plus zmienił polską rodzinę?; – czego nie wiemy jeszcze o zbrodni katyńskiej?. W nowym numerze „Miłujcie się” m.in.: - o chrzcie ultraortodoksyjnego żydowskiego rabina w kościele katolickim; - czym się różni wiara żydowska od chrześcijańskiej? - o popularnym wśród Polaków ojcu Dolindo, który mawiał: Jezu Ty się tym zajmij.  Jest także „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  8. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje