3 NIEDZIELA WIELKANOCNA - Biblijna /15 – 22 IV 2018/

Niedziela Biblijna, którą dziś przeżywamy, wyraża nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę u końca czasów, buduje się i umacnia, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Stańmy z radością przed dwoma ołtarzami naszej świątyni: ołtarzem Eucharystii, z którego Bóg pragnie karmić nas swoją świętą Krwią i Ciałem, i ołtarzem słowa Bożego,  z którego otrzymamy Dobrą Nowinę o zbawieniu. Pamiętajmy też, że każdy, kto wiernie karmi się Ciałem i słowem Pana, będzie miał życie wieczne.

            W modlitwach polecamy wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej oraz V Synod Diecezjalny, którego inauguracja w najbliższą sobotę.

 1. Dziś z racji Niedzieli Biblijnej można zabrać z bocznych ołtarzy karteczki ze Słowem Bożym z Listu do Rzymian i Księgi Psalmów do odczytania w domu.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w ostatnich trzech tygodniach na cele inwestycyjne: - w kopertach 6 Rodzin (950 zł.) i przelewem bankowym 5 Rodzin (800 zł.). Bóg zapłać.
 3. Adoracja w Godzinie Miłosierdzia w poniedziałek od 17.00.
 4. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) - we wtorek o 18.00 w świetlicy parafialnej.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Dekanalne modlitewne czuwanie młodzieży w piątek (20 IV) od godz. 19.00 w kościele w Starym Wiśniczu.
 7. Inauguracja V Synodu Diecezji Tarnowskiej – w sobotę w Tarnowie o godz. 10.00 w Sanktuarium MB Fatimskiej, a następnie w Katedrze. Uroczystości będzie towarzyszyć bicie wszystkich kościelnych dzwonów. Serdecznie prosimy o udział w Inauguracji Parafialny Zespół Synodalny, Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i parafian.
 8. Otwarcie wystawy malarstwa i rzeźby – w sobotę (21 IV) w Galerii „Stara Dzwonnica” przy naszym kościele (plebanii) o godz. 17.00.
 9. Odpust w Starym Wiśniczu ku czci św. Wojciecha – w przyszłą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 10. Parafia św. Pawła w Bochni organizuje w sobotę 21 kwietnia zbiórkę makulatury w ramach pomocy misjom katolickim w Kamerunie. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in.: - o 9 męczennikach za wiarę, których doczekała się Francja w ciągu ostatnich 22 lat; - o dzisiejszym Narodowym Czytaniu Pisma Św.. Jest także „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
 12. W minionym tygodniu odeszły do Domu Ojca śp.: † Anna Daniec z Leksandrowej,
  † Zofia Olipra z Kopalin, której pogrzeb będzie w poniedziałek; † Czesława Panna z Olchawy, której pogrzeb będzie we wtorek i † Krystyna Smęda z ul. Grunwaldzkiej, której pogrzeb również we wtorek.  Polecajmy je Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….

 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje