2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO /8 – 15 IV 2018/

Obchodzimy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia. Św. Tomasz w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa: „Pan mój i Bóg mój”, a Jezus zwraca uwagę jak ważna jest wiara. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie.

Obejmujemy modlitwą wszystkich wspierających dzieła miłosierdzia w naszej parafii, a także „Caritas parafialną”, „Szkolne Koło Caritas” i Wolontariat młodzieży.

Ofiary dzisiaj zebrane na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną i parafialną.

 

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w naszej diecezji, jako Święto Diecezjalnej Caritas. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają działalność „Caritas parafialnej” i rozwijają w sobie wyobraźnię miłosierdzia. Wczoraj Ks. Biskup Ordynariusz wyróżnił statuetką „MISERICORS” i listem gratulacyjnym wolontariuszy naszej „Caritas parafialnej”: p. Danutę Dąbrowską i p. Irenę Tobiasz.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Przez cały tydzień otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Dziękujemy za złożone także dzisiaj ofiary dla potrzebujących w parafii i diecezji. Zachęcamy również do podjęcia dzieł miłosierdzia w swoim najbliższym otoczeniu.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 4. Zapisy na dwudniową wycieczkę Krynica-Muszyna-Stary Sącz w dniach 18-19 lipca 2018r. dla dzieci kl. IV-VII SP i Gimnazjum dziś po mszy św. o godz. 11.00 w świetlicy parafialnej.
 5. W poniedziałek /9 IV/ Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca – Dzień Świętości Życia.  Podczas każdej mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać z bocznych ołtarzy i wypełnione przynieść jutro na mszę św.
 6. Triduum dla klas III Gimnazjum przed bierzmowaniem - w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.00. Spowiedź dla bierzmowanych, ich rodziców, rodzeństwa i świadków – w środę o godz. 17.00. Bierzmowanie – w piątek o godz. 18.00.
 7. Pielgrzymka do Ziemi Świętej - w środę. Msza św. na rozpoczęcie pielgrzymki dla pielgrzymów i rodzin o godz. 11.30 w naszym kościele. Prosimy o modlitwę w intencji pielgrzymów, zapewniając równocześnie o naszej pamięci modlitewnej w Ziemi Świętej w Waszych intencjach.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) - we wtorek o 18.00 w świetlicy parafialnej.
 10. W dniach od 13 do 15 kwietnia w parafii św. Pawła w Bochni odbędą się rekolekcje dla kobiet pod hasłem: „Kobieta – królewski projekt”. Szczegóły na stronie internetowej tamtejszej parafii.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in.: - jak wprowadzać w życie słowa „Jezu ufam Tobie”; - o świętej narzeczonej, która wkrótce będzie beatyfikowana; - jakie konsekwencje dla Kościoła będzie miało wprowadzenie nowych regulacji dotyczących danych osobowych. Jest także „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Barbara Goc z Kopalin i † Witold Kołodenny. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje