5 Niedziela Wielkiego Postu 18 -25 III 2018 r.

Jezus mówi dzisiaj do nas: „Jeśli ziarno pszenicy, wpadłszy w ziemię, nie obumrze, zostaje samo jedno, ale jeśli obumrze, przynosi plon przeobfity”. Tak samo i nasze serca muszą się przemienić, abyśmy nie upatrywali największej wartości w dobrach tego świata, ale zwrócili się ku Bogu. Chodzi przecież o nasze zbawienie. Niech wyśpiewany dzisiaj refren psalmu „Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste” będzie wyrazem pragnienia naszego nawrócenia.

Prośmy o światło Ducha Świętego, dobre owoce rekolekcji parafialnych i spowiedź wielkanocną dla wszystkich parafian.

Składka dzisiejsza w kopertach i na tacę przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i częściowo Domu Parafialnego.

 

 1. Składamy podziękowania za dzisiejsze ofiary na ogrzewanie kościoła i domu parafialnego, a także za kolejne ofiary złożone w ostatnim tygodniu: w kopertach 5 Rodzin (700 zł.) i przelewem bankowym 3 Rodziny (700 zł.). Bóg zapłać.
 2. Poświęcenie książeczek komunijnych dla dzieci klas III – dzisiaj w czasie mszy św. o godz.  11.00.
 3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach dzisiaj o godz. 15.00.
 4. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej – dziś po Gorzkich Żalach na plebanii.
 5. Jutro Uroczystość św. Józefa, Opiekuna.
 6. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2017 - we wtorek i czwartek o 17.00 w świetlicy parafialnej.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 16.00; dla dorosłych - o 17.00; dla młodzieży i dorosłych - o 19.00 w kierunku Zakładu Karnego. Rozpoczęcie w kościele. Prosimy zabrać lampiony. W Połomiu Dużym o 17.00.
 9. Rekolekcje parafialne poprowadzi O. Kazimierz Maniecki, Paulin.  Program na sobotę i niedzielę …… /z kartki/.
 10. Szczegółowy program można zabrać z bocznych ołtarzy lub od ministrantów przy wyjściu z kościoła. Jest także umieszczony w gablocie ogłoszeń i na internetowej stronie parafii.
 11. Spowiedź w naszej parafii będzie w Wielki Poniedziałek /26 III/.
 12. Przyszła niedziela – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas mszy św. dopołudniowych, a uroczysta procesja z palmami podczas mszy św. o godz. 11.00. Po Mszy św. o 11.00 konkurs palm. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, jako jałmużna wielkopostna.
 13. Oratorium Drogi Krzyżowej „Ślad losu” – dzisiaj w kościele w Kobylu o godz. 15.00.
 14. Poradnia rodzinna w Nowym Wiśniczu informuje o możliwości bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dzieci z roczników 2013-2016. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
 15. W „GN” warto przeczytać: - o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka; - o Eucharystii sprawowanej przez O. Pio; - o świętym feminiście.
 16.  Modlitwa do Michała Archanioła i w int. Synodu ….

Dodatkowe informacje