2 Niedziela Wielkiego Postu 25 II – 4 III 2018 r.

Wielki Post, który przeżywamy, jest dla nas wielkim wezwaniem do nawrócenia. Bóg chce naszego dobra i choć nie rozumiemy wszystkiego, co przydarza nam się w życiu, musimy pamiętać, że Jemu zależy na nas. Nawrócenie jest decyzją powrotu do kochającego Boga. W Ewangelii usłyszymy słowa Boga Ojca: „To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!” Zaufajmy Jezusowi, a On nas poprowadzi.

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

 

 1. Składamy podziękowania za kolejne złożone ofiary w minionym tygodniu: w kopertach – 8 rodzin – 1070 zł; przelewem bankowym – 3 rodziny – 1200 zł. Bóg zapłać.
 2. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane podczas Gorzki Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu, jego wystrój oraz do Ciemnicy.
 3. Spotkanie przed pielgrzymką do Ziemi Świętej – dziś po Gorzkich Żalach (ok. 15.45) w Domu parafialnym.
 4. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2017 - we wtorek o 17.00 w świetlicy parafialnej.
 5. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Adoracja Najświętszego sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – w czwartek od godz. 16.00.
 7. I piątek miesiąca. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i po Drodze krzyżowej o 17.00. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie.
 8. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 16.00; dla dorosłych - o 17.00; dla młodzieży - o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00. Uczniów klas III Gimnazjum zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.00 w ramach przygotowania do Bierzmowania.
 9. Spowiedź św. przed I piątkiem:
  • w czwartek od godz. 16.00 oraz w piątek podczas nabożeństw.
  • w Połomiu Dużym – w środę o godz. 16.00.
 10. W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 i 17.00 z różańcem fatimskim.
 11. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30. Ks. Grzegorz w piątek od godz. 13.30, ks. Bartosz w piątek od godz. 14.30.
 12. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po mszy św. o 11.00.
 13. Baranki wielkanocne oraz świece wielkanocne „paschaliki” możemy nabywać w przyszłą niedzielę (4 III)  na placu kościelnym.
 14. W „GN” warto przeczytać: - w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio” o modlitwie jako najlepszej broni; - o samotności - chorobie, która poważnie zagraża Europie; o Polakach ratujących Żydów z narażeniem życia.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Oskar Polinierski; † Aleksandra Dyląg z Leksandrowej; † Tadeusz Kukla, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek oraz † Anna Bielewicz z ul. Nowej, której pogrzeb będzie we wtorek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 16.  Modlitwa w int. Synodu i do  św. Michała Archanioła….

Dodatkowe informacje