5 niedziela zwykła /4 – 11 II 2018/

Pan Jezus uzdrawiał i wyrzucał złe duchy. Kiedy poszedł na miejsce pustynne, aby się modlić, uczniowie, którzy go znaleźli powiedzieli: „Wszyscy Cię szukają”. Czy nasz udział w niedzielnej Eucharystii jest wyrazem naszego poszukiwania Pana Boga? Czy przyszliśmy tu z wiarą, aby prosić Pana Jezusa o uzdrowienie naszych chorób i słabości?

1. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. po godz. 9.00, a dla dzieci po mszy św. o 11.00.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Agatę. W czasie mszy św. poświęcenie  chleba, wody i soli; we wtorek – św. Pawła Mikę i Towarzyszy; w sobotę – św. Scholastykę.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Spotkanie uczniów klas VII Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – w czwartek o godz. 17.00.
  5. W przyszłą niedzielę z racji Światowego Dnia Chorego na Mszę św. o godz. 15.00 zapraszamy szczególnie wszystkich chorych, cierpiących, samotnych, starszych.
  6. W przyszłą niedzielę (11.02) rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne nieszporami o 16.30.
  7. Składka w przyszłą niedzielę – na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna.
  8. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w I Niedzielę Wielkiego Postu (18 II) o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Zapisy będą na pierwszym spotkaniu.
  9. Są jeszcze do nabycia kalendarze misyjne z papieską intencją powszechną i ewangelizacyjną na każdy miesiąc, w cenie 7 zł.
  10. W najnowszym „GN” warto przeczytać: - o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. korony Chrobrego; - o Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko. Jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
  11.  W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Józef Rudek z Łomnej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
  12.  Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.