19 niedziela zwykła /13 – 20 VIII 2016 r./

Gdy przychodzi życiowa burza i nie potrafimy sobie poradzić z doświadczanymi przez nas trudnościami, pozwólmy sobie usłyszeć słowa Jezusa: „Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się”. On jest, nawet wtedy, kiedy ciemne chmury wiszą nad nami. On jest, nawet wtedy, kiedy nam się wydaje, że jesteśmy sami. Nie musimy się bać. Poddanie się lękowi nie spowoduje, że ciężka sytuacja się rozwiąże. Wołanie do Jezusa jak św. Piotr: „Panie, ratuj mnie”! niech będzie powierzeniem Bogu trudnych spraw naszej codzienności. Potrzeba tylko wiary.

Dzisiejsza składka na tacę i  w kopertach jako inwestycyjna z racji drugiej niedzieli miesiąca. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 1. Został przygotowany kolejny projekt budowlany dotyczący wzmocnienia fundamentów kościoła. Obecnie czynione są starania o pozwolenie konserwatorskie, a następnie pozwolenie na budowę.
 2. Spowiedź św. przed odpustem parafialnym ku czci Wniebowzięcia NMP – w poniedziałek od godz. 16.30 do 18.00 z udziałem księży z dekanatu. Serdecznie zachęcamy, aby skorzystać z daru miłosierdzia i zyskać odpust w nasze Święto Parafialne.
 3. We wtorek /15 VIII/ - Uroczystość Wniebowzięcia NMP - Odpust w naszej parafii, a zarazem 97. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” i święto Wojska Polskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. W Połomiu D. msza św. o 8.00. Suma Odpustowa o godz. 11.00 i poświęcenie wieńców żniwnych, bochnów chleba, bukietów ziół i kwiatów. Prosimy Rodziców o przygotowanie dzieci w strojach krakowskich do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia; asystę do feretronów i chorągwi; dzieci w strojach komunijnych. Zaproście także na odpust Waszych bliskich z innych parafii.
 4. We wtorek „II Jarmark – Wiśnickie Specjały”. Szczegółowy program na afiszu w gablocie ogłoszeń.
 5. W liturgii bieżącego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika; w czwartek św. Jacka, kapłana.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00; a pół godziny wcześniej różaniec; w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.45.
 7. W czwartek wyrusza XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Obejmujemy modlitwą wszystkich pielgrzymów, szczególnie z naszej parafii.
 8. Decyzją Matki Prowincjalnej s. Alicja Bojnowska (zakrystianka) została przeniesiona do Krakowa – Borku Fałęckiego. Siostrze Alicji składamy serdeczne podziękowania za posługę w naszym kościele. Witamy w naszej wspólnocie s. Lillę Bartosik, która podejmuje obowiązki zakrystianki. Z naszej parafii został także przeniesiony ks. Paweł Broński, który idzie do Bochni – parafii św. Mikołaja. Pożegnanie nastąpi 15 VIII na mszy św. o godz. 11.00.
 9. Na Pasierbcu rozpoczyna się w sobotę tygodniowy odpust. Szczegółowy program na afiszu w gablocie.
 10. Nocna pielgrzymka piesza z Bochni do Pasierbca wyruszy z sobotę na niedzielę o godz. 23.00 z parafii św. Mikołaja w Bochni. Szczegóły na afiszu.
 11.  W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać: - jak wygląda dzisiaj życie na Lampedusie?; - o św. Edycie Stein w 75 rocznicę jej męczeńskiej śmierci.
 12.  Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu…

 

 

 

Dodatkowe informacje