17 niedziela zwykła: 30 VII – 6 VIII 2017 r.

Pan Jezus uczy nas dziś o Królestwie niebieskim, opowiadając o człowieku, który sprzedał wszystko, co miał, aby kupić rolę, na której znalazł ukryty skarb. Ktoś, kto poznaje Boga i rzeczywiście chce dla niego żyć, inwestuje wszystko, co ma, aby być jak najbliżej Niego. Każdy z nas ma wiele darów, dzięki którym może już tu na ziemi wprowadzać królestwo niebieskie w codzienne życie.

 

 1. We wtorek - kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą Ojczyznę i tych, którzy za jej wolność oddali życie.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek – św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek - św. Jana Marii Vianneya, kapłana; w przyszłą niedzielę - Przemienienie Pańskie.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy I piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i piątek od godz. 17.00. W Połomiu Dużym spowiedź w czwartek o 16.30. Prosimy, aby korzystać ze spowiedzi św. także w ciągu tygodnia podczas mszy św.
 4. Msza św. o Najśw. Sercu. Pana Jezusa w piątek o godz. 6.30, 7.00 i 18.00; w Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie.
 5. I sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym sercu Maryi o 6.30 i 7.00.
 6. Do chorych w tym tygodniu udamy się wg następującego porządku: Ks. Paweł i Ks. Mirosław - w piątek od 8.30; Ks. Proboszcz i Ks. Bartosz - w sobotę od 8.30.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 8. W przyszłą niedzielę w Królówce odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Suma o godz. 11.00.
 9. Otwarcie Wystawy pt. „Piękne Madonny – Śliczne Anioły” Eugeniusza Molskiego z ok. 50-lecia pracy twórczej - w Starej Dzwonnicy przyszłą niedzielę o godz. 16.00
 10. Witamy wszystkich gości przybyłych na wakacyjne dni do naszej parafii. Życzmy udanego wypoczynku i zapraszamy do uczestnictwa w życiu religijnym naszej wspólnoty.
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy: - o reformie polskich sądów, - o ewangelizacji Krakowa przez oazowiczów Ruchu Światło-Życie, a także: - o ludziach, do których zadzwonił papież Franciszek. Zachęcamy do lektury.
 12.  W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca: śp. + Grażyna Piech, z ul. M. Konopnickiej; + Franciszek Szpara z ul. Targowej, którego pogrzeb będzie we wtorek; + Agnieszka Wietrzak z Leksandrowej, której pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu….
 13.  Modlitwa do św. Michała Archanioła

Dodatkowe informacje