XXIV Niedziela Zwykła 15 - 22 września 2019

Stajemy przed naszym Stwórcą w pokorze serc i uznajemy naszą słabość oraz grzeszność. Odrzucamy grzech i przyjmujemy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prośmy, aby współczesne media służy przekazywaniu prawdy i budowały jedność w społeczeństwie.

1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę: 9800 zł.; w kopertach 21 rodzin (2550 zł.); przelewem bankowym 8 Rodzin (1200 zł.). Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    - w poniedziałek – św. Korneliusza;
    - we wtorek – św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Zapraszamy na modlitwę o łaski przez Jego wstawiennictwo na godz. 17.45. Prośby i podziękowania można składać na bocznym ołtarzu przed Jego obrazem;
    - w środę święto – św. Stanisława Kostki;
    - w piątek – Św. Męczenników Koreańskich;
    - w sobotę święto – św. Mateusza, Apostoła.
  3. Godzina Miłosierdzia – z racji 16 dnia miesiąca – jutro od godz. 17.00.
  4.  Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  5. Spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii św. – w piątek o godz. 18.00 w kościele. Prosimy o obecność także rodziców.
  6. Spotkanie Grupy Apostolskiej i młodzieży, która pragnie podjąć zadania animatora w przygotowaniu klas VIII do bierzmowania w ramach programu „Młodzi na progu”– w piątek o 19.00
  7. W Limanowej trwa odpust ku czci MB Bolesnej. Szczegółowy program w gablocie.
  8. Wspólnota Strumienie Wody Żywej zaprasza na wieczór modlitwy - w środę na godz. 19.00 w kościele szkolnym w Bochni. W programie konferencja ojca Wita Chlondowskiego, adoracja z uwielbieniem i modlitwa wstawiennicza.
  9. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: - dlaczego krzyż, znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany?; - jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego? – jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych wyborów? Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …