XXIII Niedziela Zwykła 8-15 września 2019

            Maryja w tajemnicy narodzenia jest główną patronką naszej diecezji, a nasza bazylika katedralna w Tarnowie jest pod Jej wezwaniem. Stąd przeżywając dzisiaj Uroczystość Narodzenia NMP, dziękujmy Panu Bogu za Maryję a także za nasz diecezjalny Kościół – duchownych i wszystkich wiernych.       

            Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach przeznaczona na prace remontowo - konserwatorskie przy naszym kościele. W naszych modlitwach polecamy wszystkich ofiarodawców oraz prosimy o błogosławieństwo Boże w pracach przy wzmocnieniu fundamentów kościoła, których kontynuacja rozpocznie się jutro, tj. w poniedziałek. 

 

            Informacje duszpasterskie

1.     Poświęcenie ziarna siewnego podczas wszystkich mszy św.

2.     Witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza, ks. Krzysztofa Ceglarza, pochodzącego z Trzetrzewiny. Otoczmy ks. Krzysztofa modlitwą i życzliwością wypraszając potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze w naszej parafii.

3.     Siostry Zakonne dziękują wszystkim, którzy złożyli ofiary w kwocie 1600 zł. na odnowienie zniszczonego kościoła w Dźwiniaczce na Ukrainie. Siostry zachęcają także do wpisywania się do Jubileuszowej Księgi Pamiątkowej znajdującej się przy bocznym ołtarzu - jako wyraz życzliwości i wdzięczności wobec Sióstr.

4.     Składamy podziękowania za kolejne ofiary na prace przy naszym kościele: w kopertach: 2 rodziny = 200 zł. i przelewem bankowym 5 rodzin – 700 zł. Bóg zapłać.

5.     W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w piątek – św. Jana Chryzostoma; w sobotę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji możemy włączyć się w ogólnopolską akcję „Polska pod Krzyżem”. Szczegóły na plakacie.

6.     W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji wychowawców oraz wychowanków.

7.     Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.

8.     Spotkanie pooazowe dla uczestników tegorocznej oazy wakacyjnej w sobotę (14 IX) w domu parafialnym. Zgody do odebrania w zakrystii lub u ks. Łukasza.

9.     W zakrystii są do nabycia kalendarze dla rolników i działkowiczów na rok 2020.

10.           Spotkania:

a)   Akcji Katolickiej i chętnych do włączenia się w tę grupę – w piątek po mszy św. wieczornej.

b)   Grupa Apostolska i młodzież, która pragnie podjąć zadania animatora w przygotowaniu klas VIII do bierzmowania – piątek o 19.00.

c)    aspirantów: chłopców z klas III oraz wszystkich chętnych, którzy pragną zostać ministrantami – w sobotę o 9.30  na plebanii.

d)   ministrantów i kandydatów na ministrantów w Połomiu Dużymw sobotę o 10.00, Lektorów o 10.30

11.            Wyjazd do Częstochowy na mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne w sobotę /14 IX/. Szczegóły w gablocie.

12.           W ramach „Budżetu Obywatelskiego” realizowanego przez naszą Gminę został zgłoszony także projekt pn: „Remont chodników na cmentarzu w Nowym Wiśniczu” (nr 18) dotyczący wymiany zniszczonych płyt chodnikowych na nową kostkę. Zachęcamy do głosowania na ten projekt w dniach od 10 do 27 września: osobiście w Urzędzie Gminy, listownie lub przez Internet. Szczegóły na stronie Urzędu Miasta i Gminy.

13.            Podatek za III kwartał dla mieszkańców Nowego Wiśnicza będzie zbierany w Ratuszu Miejskim w dn. 10 – 16 września.

14.            W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.:  - o pracach remontowych – konserwatorskich przy naszym kościele; - czy katolik może uczestniczyć w wojnie?; - jak uchronić dziecko przed internetowymi zagrożeniami. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra” i „Mały Promyczek”.

15.            W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Bronisław Pietroń pochodzący z Nowego Wiśnicza i † Stanisław Wójcik z ul. Olchawskiej, którego pogrzeb będzie w poniedziałek. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….

Dodatkowe informacje