IV Niedziela Wielkanocna 12 - 19 maja 2019

Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Szczególnym znakiem tej pasterskiej miłości są sakramenty św., których sprawowanie Chrystus pozostawia swoim uczniom i ich następcom. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy – gorliwych i świętych kapłanów oraz o powołania do życia konsekrowanego.

Otoczmy także naszą modlitwą dzieci kl. III, które dziś przeżywają Pierwszą Komunię św. oraz ich Rodziny.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach przeznaczona jest na kontynuację wzmocnienia fundamentów kościoła. Bóg zapłać.

 

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na kontynuacje prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła: - w kopertach 3 Rodziny (500 zł.) i przelewem bankowym 3 Rodziny (300 zł.). Bóg zapłać.
 2. Dziś odpust w Kobylu ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 3. Msze św. dla dzieci pierwszokomunijnych w ramach Białego Tygodnia codziennie o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: - we wtorek św. Macieja Apostoła; - w czwartek św. Andrzeja Boboli, męczennika.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Zapisy na Oazę Parafialną dla dzieci zaangażowanych w grupach parafialnych – w piątek w domu parafialnym od 16.00 – 17.00. Ilość miejsc ograniczona.
 8. Rocznica I Komunii św. dzieci z klas IV - w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Próba przed uroczystością - we wtorek o 15.30 w kościele. Spowiedź św. dla nich i ich rodzin podczas nabożeństw majowych w ciągu tygodnia.
 9. W Galerii „Stara Dzwonnica” przy naszej plebanii można zwiedzać wystawę malarstwa Teresy Mrugacz – dziś (niedziela) od godz. 10.00 do 13.00.
 10. Podatek za II kwartał 2019 r. dla mieszkańców Nowego Wiśnicza zbierany będzie 14-15 maja (wtorek – środa) w Ratuszu Miejskim.
 11. Zbiórka makulatury na budowę studni w Afryce - w sobotę (18 V) w godz. od 9.00 do 12.00 w domu parafialnym.
 12. Przygotowujemy VIII Rodzinny Festyn Parafialny, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca. Bardzo prosimy ofiarodawców o wsparcie rzeczowe lub finansowe na nagrody w konkursach i aukcjach. Fanty można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii, a wpłaty dokonywać na konto parafii z dopiskiem: Festyn parafialny. Dochód z Festynu będzie przeznaczony na dofinansowanie wakacyjnego i feryjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Bóg zapłać za każdy gest serca.
 13. Wyborcze zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy dokonują wyboru Sołtysa i członków rady sołeckiej danej miejscowości: Połom Duży – dziś o 11.00 w remizie OSP; Łomna – dziś o 15.00 w budynku dawnej szkoły; Kopaliny – w czwartek o 18.00 w świetlicy wiejskiej; Leksandrowa – w przyszły czwartek o 19.00 w świetlicy wiejskiej.
 14. XXII Wiśnicka Parada Orkiestr Dętych – w przyszłą niedzielę. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w Rynku.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in.: - o tajemnicach fatimskich. Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły? - o tym, co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II; - o interpretacjach pożaru katedry Notre Dame. Jest także „MGN” z dołączoną płytą Arki Noego.
 16. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje