3 NIEDZIELA WIELKANOCNA – Biblijna: 5 – 12 V 2019 r.

Odczytaniem Prologu Ewangelii św. Jana rozpoczynamy obchód Niedzieli Biblijnej. Wyrażamy nasze pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem, z której każdy z nas zda sprawę Bogu, buduje się i umacnia, kiedy karmiona jest słowem Bożym. Niech przeżywana dziś Niedziela Biblijna stanie się dla nas okazją do lektury Bożego słowa w naszych domach i rodzinach.

 

 1. Kartki ze „Słowem Bożym” – do zabrania z bocznych ołtarzy i do rozważania w domu.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na kontynuacje prac przy wzmocnieniu fundamentów kościoła: - w kopertach 1 Rodzina (100 zł.) i przelewem bankowym 2 Rodziny (400 zł.). Bóg zapłać.
 3. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o 9.00; zaś dzieci i młodzieży – po mszy św. o 11.00.
 4. Ognisko Misyjne zbiera dziś przed kościołem ofiary na budowę studni w Afryce. Natomiast zbiórka makulatury na ten cel przeprowadzona będzie w sobotę 18 maja w godz. od 9.00 do 12.00 w domu parafialnym.
 5. Otwarcie wystawy malarstwa Teresy Mrugacz – dzisiaj o godz. 18.00 w galerii „Stara Dzwonnica” przy plebani.
 6. Próba dla dzieci kl. III przed I Komunią Świętą – w poniedziałek (6 V) w kościele o godz. 16.30.
 7. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych.
 8. Ks. Bp Ordynariusz podczas obchodów Diecezjalnego Święta Caritas w Ciężkowicach wyróżnił listem gratulacyjnym i statuetką „Misericors” m.in. p. Wandę Wierzbowską z naszej „Caritas parafialnej”.
 9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek – św. Filipa i Jakuba; we środę – św. Stanisława Szczepanowskiego, biskupa i męczennika – patrona Polski, a także rocznica zakończenia II wojny światowej.
 10. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy we środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 11. Spotkanie Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Caritas Parafialnej, Szafarzy Komunii św. i wszystkich chętnych do organizacji Festynu parafialnego - w piątek (10 V) o godz. 19.00 na plebanii.
 12.  Msza św. w 40 rocznicę powrotu Orderu św. Stanisława Biskupa i Męczennika do Polski – w intencji Dam i Kawalerów Orderu św. Stanisława - w sobotę o godz. 18.00.
 13. I Komunia św. dzieci ze Szkoły w Nowym Wiśniczu - w przyszłą niedzielę (12 V) o godz. 11.00. Bardzo prosimy, aby wszyscy niezwiązani z tą uroczystością przyszli na Mszę Św. o innej godzinie, by w ten sposób ułatwić uczestnictwo rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.
 14.  Spowiedź św. dzieci klas III, ich rodziców, rodzeństwa, chrzestnych i zaproszonych gości – w sobotę o godz. 9.00.
 15.  Składka w przyszłą niedzielę na tacę i w kopertach na inwestycje w parafii.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in.: - o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą; - Na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej. Jest także „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.
 17.  Teraz głos zabiorą dziewczęta z Ogniska Misyjnego…………………
 18. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.
 19. Adoracja………………

Dodatkowe informacje