Niedziela Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019

Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia, a także odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika. Każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia i błogosławieństwa Bożego w naszych pracach i podejmowanych codziennych obowiązkach.

Obejmujemy modlitwą wolontariuszy naszej „Caritas parafialnej”, „Szkolnego Koła Caritas” i Wolontariat młodzieży oraz wszystkich wspierających dzieła miłosierdzia w naszej parafii; a także całą nasza parafię i wszystkich pracujących.

Witamy w naszej wspólnocie ks. prof. zw. Józefa Stalę, prorektora UP JP II w Krakowie, który głosi dzisiaj kazania odpustowe.

 

 1. Dzisiaj suma odpustowa o godz. 11.00, a po niej procesja. Prosimy o obecność dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, a także asystę do feretronów i chorągwi.
 2. Składamy podziękowania za kolejne ofiary na kontynuację wzmocnienia fundamentów kościoła: w kopertach 5 Rodzin - 600 zł; przelewem bankowym 4 rodziny- 600 zł.. Bóg zapłać. 
 3. Zakończenie III etapu V Rajdu Konnego szlakiem ucieczki rotmistrza Witolda Pileckiego z KL Auschwitz (Oświęcim) – dzisiaj. Rozpoczęcie o 15.30 w Rynku, a następnie na Koryznówce o 16.00 i na dziedzińcu Zamku o 17.00.
 4. róba dla dzieci kl. III przed I Komunią Świętą – w poniedziałek (29 IV) w kościele o godz. 16.30; a śpiewających psalm o 16.00.
 5. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych od środy (1 V) odprawianych codziennie o godz. 18.00. Zachęcamy również do odprawiania majówek przy kapliczkach czy krzyżach przydrożnych.
 6. Nasz chór parafialny „Canon” wyrusza we wtorek w trasę koncertową do Włoch. Prosimy dla nich o szczęśliwą i owocną podróż.
 7. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – w piątek (3 V). Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30; 7.45; 9.00 i 17.00. Msza św. w kaplicy zamkowej – w intencji Ojczyzny i naszej Wiśnickiej Ziemi – w piątek /3 V/ o godz. 15.00. Kazania wygłosi ks. prof. Tadeusz Pabjan z UP JP II w Tarnowie. Nie będzie mszy św. w kościele o godz. 11.00 i 15.00.
 8. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.
 9. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek od godz. 17.00 oraz podczas nabożeństw majowych. W Połomiu D. spowiedź we środę o 17.30.
 10.  Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Łukasz we wtorek od 13.30; ks. Proboszcz – w środę od godz. 8.30; ks. Grzegorz we czwartek od 8.30; ks. Mirosław w sobotę od 8.30,
 11. 11.  W I sobotę zapraszamy do odprawienia kolejnej z pięciu pierwszych sobót miesiąca. Msze św. o 6.30, 7.00 i 18.00 msza św. i nabożeństwo majowe z różańcem fatimskim oraz z procesją. Prosimy o zabranie świec.
 12. 12.  Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po mszy św. o 9.00; zaś dzieci i młodzieży – po mszy św. o 11.00
 13. 13.  Otwarcie wystawy malarstwa Teresy Mrugacz – w przyszłą niedzielę (5 V) o godz. 18.00 w galerii „Stara Dzwonnica” przy plebani.
 14. 14.  Pielgrzymka do Leśniowa została odwołana z powodu małej liczby chętnych. Wpłaty do odebrania w zakrystii.
 15. Z inicjatywy Prezydenta RP każdy może skorzystać z darmowej profesjonalnej porady prawnej. Więcej informacji można uzyskać w urzędzie gminy.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W „GN” m.in.: - reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki; - o historii katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji.
 17. \W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Damian Sosenka z Leksandrowej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
 18. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu….

Dodatkowe informacje