Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019

      „Chrystus Zmartwychwstał, alleluja!

      Prawdziwie Zmartwychwstał, alleluja”!

 

Tym zawołaniem, pełnym wiary i nadziei, chrześcijanie pozdrawiają się w wielkanocny poranek, aby dać świadectwo wierze, że Chrystus, który cierpiał, umarł na krzyżu oraz został pochowany w grobie, zmartwychwstał i żyje pośród nas.

Niech ta prawda, która w sposób szczególny wybrzmiewa podczas wielkanocnej Eucharystii, ożywia naszą wiarę i daje nam niezachwianą nadzieję, że i my również kiedyś zmartwychwstaniemy.

Otwórzmy nasze serca i umysły na Zmartwychwstałego Pana, który jest prawdziwie obecny w Eucharystycznej Ofierze.

 

 1. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Tarnowie i Krakowie.

2. Przyszła niedziela /28 IV/ jest NIEDZIELĄ BOŻEGO MIŁOSIERDZIA..W tym dniu będziemy również przeżywaćtakże odpust ku czci św. Józefa Rzemieślnika.  Suma odpustowa pod przewodnictwem Ks. prof. Józefa Stali  o godz. 11.00, a po niej procesja. Prosimy o obecność dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, a także asystę do feretronów i chorągwi. Msza św. w Połomiu D. o godz. 8.00.

3. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2018 - we czwartek o 18.00 w świetlicy parafialnej.

4. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Wiesław Szot z ul. Lipnickiej, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek oraz † Stanisława Dziedzic z Leksandrowej, której pogrzeb odbędzie się we środę. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu….

 

Dodatkowe informacje