III Niedziela Wielkiego Postu 24 - 31 marca 2019

W dzisiejszej Ewangelii słyszymy wezwanie do nawrócenia. To jest nasze zadanie na Wielki Post i na całe życie. Jeszcze nie jest za późno, żeby zwrócić się do Boga i przeżywać rzeczywistość w odniesieniu do Jego dobroci i miłości. Codzienne radości, ale także cierpienia i upadki, powierzajmy Bożemu miłosierdziu podczas Mszy św. i podejmowanych przez nas praktyk wielkopostnych.

 

 1. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na kontynuację wzmocnienia fundamentów kościoła: w kopertach 3 Rodziny - 400 zł. Bóg zapłać. 
 2. Baranki wielkanocne oraz świece wielkanocne „paschaliki” możemy nabywać dzisiaj na placu kościelnym.
 3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św. Ofiary składane podczas Gorzki Żali są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu, jego wystrój oraz do Ciemnicy.
 4. Kurs przedmałżeński w naszej parafii dziś o godz. 18.00 w domu parafialnym.
 5. W liturgii Kościoła w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Podczas każdej Mszy św. będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać z bocznych ołtarzy i wypełnione przynieść jutro na mszę św..
 6. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2018 - we wtorek o 17.00 w świetlicy parafialnej.
 7. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Rodziców wraz z dziećmi komunijnymi zapraszamy na przymiarkę i zakup strojów komunijnych, butów itd. - we środę o 16.30 w auli domu parafialnego.
 9. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we czwartek (28 III) o godz. 18.00 na plebanii. Prosimy o niezawodną obecność.
 10. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 16.00; dla dorosłych - o 17.00; dla młodzieży - o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
 11. Organizowana jest zbiórka na pomoc Polakom na Ukrainie w Brzuchowicach we Lwowie. Do Niedzieli Palmowej (14 IV) można składać potrzebne rzeczy w domu parafialnym oraz Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Szczegóły na plakacie.
 12. Organizowana jest zbiórka żywności dla potrzebujących z naszej parafii w sklepach: „Hitpol”, „Centrum”, „Groszek”, „Lewiatan”. Do specjalnie oznakowanych kartonów możemy składać trwałe produkty żywnościowe: mąkę, makaron, cukier, olej, konserwy itp.
 13. W „GN” warto przeczytać: -  czy możliwa jest spowiedź przez telefon albo przez internet oraz czemu służy tajemnica spowiedzi. Do „Gościa…” dołączono rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do świątecznej spowiedzi. Jest także do nabycia: „Mały Gość”, „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” i „Rycerz Niepokalanej”.
 14. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Jan Kukla z Leksandrowej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 15. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła….

Dodatkowe informacje