II Niedziela Wielkiego Postu 17 - 24 marca 2019

Jezus na Górze Tabor przemienił się wobec uczniów, aby przed czekającą Go męką zobaczyli Jego chwałę. Niech nasz udział we Mszy św. będzie wejściem na górę, żeby spotkać się z Bogiem i cieszyć się z Jego obecności. W ciężkich sytuacjach, których doświadczamy w naszej codzienności, nieraz trudno zachować w sobie nadzieję. Pamiętajmy jednak, że nasza ojczyzna jest w niebie, na co zwraca nam dziś uwagę św. Paweł.

Przeżywamy dziś Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

 1. Komunikat ks. Biskupa (na Dzień Świętości Życia).
 2. W nawiązaniu do słów ks. Biskupa zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, a którego życie jest zagrożone. Deklaracje można zabrać z bocznego ołtarza Serca Jezusa i wypełnione przynieść w przyszły poniedziałek (25 III) na mszę św.
 3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu na kontynuację wzmocnienia fundamentów kościoła: na tacę 10 950 zł.; w kopertach 22 Rodziny - 3350 zł i przelewem bankowym 5 rodzin - 600 zł. Bóg zapłać.  
 4. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św.. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św.
 5. Kurs przedmałżeński w naszej parafii dziś o godz. 18.00 w domu parafialnym.
 6. We wtorek Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msze św. o 6.30, 7.00 i 17.00.
 7. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2018 – we wtorek o 17.00 w świetlicy parafialnej.
 8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 16.00; dla dorosłych - o 17.00; dla młodzieży - o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
 10. Spotkanie Caritas parafialnej w czwartek o 16.00 na plebanii. Baranki wielkanocne oraz świece wielkanocne „paschaliki” możemy nabywać w przyszłą niedzielę na placu kościelnym.
 11. Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Filialnej Szkole Podstawowej w Połomiu Dużym: dzieci w wieku 3-4 lat wraz z rodzicami oraz dzieci do oddziału „0” i klasy pierwszej - we wtorek (19 III) w godz. 9.00 – 12.00.
 12. Dzień Otwarty w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu również we wtorek od 9.00 do 14.00.
 13. Wyjazd z Nowego Wiśnicza do Częstochowy na Mszę św. i charyzmatyczne spotkanie modlitewne o uzdrowienie duszy i ciała w sobotę (23 III). Szczegóły w gablocie.
 14. W najnowszym „GN” m.in: - o nowoczesnych formach jałmużny i współczesnych jałmużnikach, którzy w ciekawy sposób zbierają środki na kościelne dzieła i pomoc potrzebującym; - o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania. Jest także do nabycia „Promyczek dobra”, „Mały Promyczek” oraz „Rycerz Niepokalanej”.
 15. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Władysław Kluba z Łomnej. Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu.

Dodatkowe informacje