I Niedziela Wielkiego Postu 10 - 17 marca 2019

Rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pogłębionej modlitwy i pokuty. Wielki Post jest dla nas szansą zwrócenia większej uwagi na rzeczywistość duchową i spojrzenia na życie nie tylko z perspektywy ziemskich potrzeb. „Nie samym chlebem żyje człowiek” – mówi dziś do nas Jezus. Niech te słowa pomogą nam dobrze przeżyć ten ważny okres na drodze naszego zbawienia.

Składka na tacę i w kopertach jako inwestycyjna na kontynuację wzmocnienia fundamentów kościoła.

 

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 400 zł i przelewem bankowym 5 rodzin = 800 zł. Bóg zapłać.  
 2. Dziękujemy Różom Różańcowym Matek i Ojców za prowadzenie adoracji podczas nabożeństwa 40-godzinnego oraz wszystkim, którzy włączyli się w adorację.
 3. Zachęcamy do udziału w Gorzkich Żalach o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 i Msza św.
 4. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii dziś o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 5. Dziś rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca.
 6. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci - o 16.00; dla dorosłych - o 17.00; dla młodzieży - o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00.
 8. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 9. Bezpłatna pomoc w wypełnianiu zeznań podatkowych (PIT-ów) za rok 2018 – we wtorek o 17.00 w świetlicy parafialnej. Zwracamy się równocześnie z serdeczną prośbą, aby dokonując rozliczenia podatkowego za ubiegły rok, przekazać 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej - z przeznaczeniem na działalność naszej Świetlicy parafialnej. Informacje o sposobie przekazania 1% znajdziemy na internetowej stronie parafii oraz na ulotkach.
 10. Spotkanie Akcji Katolickiej we środę po Mszy św. wieczornej na plebanii.
 11. Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty w Filialnej Szkole Podstawowej w Połomiu Dużym: dzieci w wieku 3-4 lat wraz z rodzicami oraz dzieci do oddziału „0” i klasy pierwszej - który odbędzie się 19 marca (wtorek) w godz. 9.00 – 12.00. W programie gry i zabawy ruchowe, zajęcia plastyczne, zwiedzanie szkoły i konsultacje z wychowawcami.
 12. Podatek za I kwartał 2019r. dla mieszkańców Nowego Wiśnicza będzie zbierany w Ratuszu Miejskim - 14 i 15 marca (czwartek i piątek).
 13. Organizowane są rekolekcje dla rodzin z małymi dziećmi – pod koniec sierpnia br. w Skomielnej Czarnej k/Myślenic. Informacja i zapisy do 30 kwietnia br. Szczegóły na afiszu.
 14. W najnowszym „GN” m.in: - o sensie umartwienia i pokuty; - o tym, dlaczego nie należy spełniać wszystkich zachcianek dzieci; - o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu. Jest także nowy numer „Promyczka dobra”, „Małego Promyczka”, oraz „Rycerz Niepokalanej” na miesiąc marzec.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. † Stefan Tomaszewski z ul. Nowej, którego pogrzeb w poniedziałek i † Władysław Mączka z ul. Długiej, którego pogrzeb we wtorek. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu a nasz Panie….
 16. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu.

Dodatkowe informacje