VIII Niedziela Zwykła 3 - 10 marca 2019 r.

Jezus dziś mówi: „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”. Zacznijmy nawrócenie od siebie, zamiast koncentrować się na słabościach innych. Nikt z nas przecież nie jest bez grzechu. Rozpoczynając Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu chcemy przepraszać Boga szczególnie za grzech pijaństwa w narodzie i naszych rodzinach. Stańmy w prawdzie przed Bogiem, wyznając Mu nasze winy, i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy wydawali dobre owoce w codziennym życiu.

 

  1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 rodziny = 400 zł. Bóg zapłać.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po Mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po Mszy św. o 11.00.
  3. W poniedziałek w liturgii obchodzimy święto św. Kazimierza. Wszystkim Solenizantom, wśród nich S. Kazimierze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia oraz obfitości Bożych łask.
  4. Dziś rozpoczynamy NABOŻEŃSTWO 40 – GODZINNE nieszporami o 16.30. Szczegółowy program adoracji na poniedziałek i wtorek:

- o godz. 8.00 - Msza św.                     

- o godz. 9.00 - mieszkańcy Olchawy;                      

- o godz. 10.00 - mieszkańcy Leksandrowej;

- o godz. 11.00 - mieszkańcy Łomnej;

od 12.00 do 14.00 – przerwa w adoracji.

- o 14.00 - dzieci (w poniedziałek); mieszkańcy Kopalin (we wtorek);

- o 15.00 - mieszkańcy N. Wiśnicza mieszkający na zachód od drogi Bochnia – Limanowa;

- o 16.00 - mieszkańcy N. Wiśnicza mieszkający na wschód od drogi Bochnia – Limanowa oraz Ci, którym czas nie pozwalał w innym terminie.

Zakończenie Mszą św. o godz. 17.00. Bardzo prosimy o zaangażowanie się w ten czas modlitwy, a Róże Różańcowe prosimy o prowadzenie adoracji (szczegółowe informacje, które Róże przewodniczą adoracji wywieszone są w gablocie ogłoszeń i na stronie parafii).

W Połomiu D. – w poniedziałek adoracja od godz. 15.00 do 18.00! Msza św. o 18.00!

5. W najbliższą środę – Środa Popielcowa i rozpoczęcie Wielkiego Postu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. i posypanie głów popiołem - o godz. 6.30; 7.00; 8.00 oraz o 15.00 i 18.00! W Połomiu Dużym o godz. 17.00. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na Caritas diecezjalną i parafialną.

6. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu – od godz. 16.00 w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków oraz o nowe powołania.

7. Spotkanie uczniów klas VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania – we czwartek o godz. 17.00.

8. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 16.00; dla dorosłych o 17.00; dla młodzieży o 19.00. W Połomiu Dużym o 17.00 i Msza św.

9. Od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale o godz. 15.00, a po nich bezpośrednio Msza św. Ostatnia Msza św. o godz. 17.00. W Połomiu Dużym Gorzkie Żale o godz. 10.00 z kazaniem pasyjnym i Msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach są przeznaczone na kwiaty i wystrój Bożego grobu oraz Ciemnicy.

10. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. składka inwestycyjna na kontynuację wzmocnienia fundamentów kościoła.

11.Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

12. Dyrektor Szkoły Podstawowej w N. Wiśniczu informuje, że w dniach 4-22 III br. odbędą się zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych. Karty zapisu dostępne będą w sekretariacie przy ul. Szkolnej 1 oraz na stronie internetowej szkoły. W tym samym terminie (4-22 III) odbędą się również zapisy do grupy 3 i 4-latków, oddziału „0” oraz klasy pierwszej w Filialnej Szkole w Połomiu Dużym.

13. Spotkanie informacyjne odnośnie finansowania paneli fotowoltaicznych i wymiany pieców w ramach programu „Czyste powietrze” odbędzie się w poniedziałek (4 III), o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Szczegóły w gablocie.

14. W najnowszym „GN” m.in: - o prawdziwej miłości Chrystusa do Kościoła, który składa się z grzeszników oraz o udawanej miłości tych, którzy atakują Kościół pod pozorem oczyszczania; - o łasce uświęcającej, która jest potrzebna nie tylko do dobrej śmierci, ale przede wszystkim do dobrego życia; - o gwałtownym wzroście liczby objawień maryjnych pod koniec XX wieku. Jest także nowy numer „Promyczka dobra” i „Małego Promyczka”.Można dziś również nabyć pismo „Rycerz Niepokalanej” na miesiąc marzec w cenie 2 zł.

15. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Maria Oświęcimka z Królówki – Soślin, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…

Dodatkowe informacje