VII Niedziela Zwykła 24 lutego - 3 marca

Jezus mówi dziś o miłości nieprzyjaciół, wyjaśniając trudną naukę w prosty sposób: „Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie”. Każdego dnia mamy wiele okazji, żeby wypełniać to wezwanie. Nasza codzienna wzajemna miłość składa się z wielu drobnych gestów, dobrych słów, a czasem jest to po prostu powstrzymanie się od gniewu. Niech Jezus, Książę Pokoju, pomoże nam pielęgnować pokój i miłość w sercu.

Modlitwą otoczmy dzieło trwającego V Synodu Diecezji Tarnowskiej przeżywając kolejną Niedzielę Synodalną.

 

 1. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w ostatnim tygodniu: w kopertach (3 rodziny) – 300 zł.; przelewem bankowym (3 rodziny) - 550 zł. Bóg zapłać.
 2. We wtorek ks. Mirosław obchodzi swoje imieniny. Z tej okazji życzymy mu wytrwałości i zdrowia w pracy kapłańskiej oraz obfitości Bożych łask. Msza św. w jego intencji we wtorek o 6.30.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. 4.    Spowiedź św. przed I piątkiem:

      - dla dzieci i młodzieży - we czwartek od godz. 16.00.

- dorośli - w piątek od godz. 16.00.

      - w Połomiu Dużym – we środę o godz. 16.00.

 1. I piątek miesiąca. Modlitwą i ofiarami wspieramy misje katolickie. Msze św. o NSPJ o 6.30, 7.00 i 17.00. W Połomiu Msza św. o godz. 17.30. Zapraszamy uczniów klas VII SP w ramach przygotowania do bierzmowania.
 2. Do chorych udamy się wg następującego porządku: ks. Grzegorz – w piątek od 8.30. Ks. Proboszcz, ks. Mirosław i ks. Łukasz – w sobotę od godz. 8.30.
 3. I sobota miesiąca. Msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30 i 7.00. O godz. 17.00 Msza św. połączona z rozważaniem I-sobotnim i różańcem fatimskim.
 4. Dekanalny duszpasterz młodzieży zaprasza młodzież należącą do grup parafialnych, lektorów oraz ministrantów z kl. VI, VII i VIII na dekanalną zabawę karnawałową, która odbędzie się w sobotę (2 III) w Nowym Wiśniczu. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 w naszym kościele a następnie przejście do domu parafialnego i zabawa z zespołem muzycznym i wodzirejem do godz. 21.00. Prosimy, aby we własnym zakresie zabrać ze sobą przekąski i napoje.
 5. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00, a dzieci i młodzieży po Mszy św. o 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę (3III) rozpoczniemy Nabożeństwo 40-godzinne nieszporami o 16.30.
 7. Kompleksowe badanie wzroku odbędzie się w piwnicach pod ratuszem w piątek (1 III) od godz. 8.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 8. Spotkanie informacyjne odnośnie finansowania paneli fotowoltaicznych i wymiany pieców w ramach programu „Czyste powietrze” odbędzie się w poniedziałek (4 III), o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej w Nowym Wiśniczu. Szczegóły w gablocie.
 9. Kurs przedmałżeński rozpocznie się w naszej parafii w I Niedzielę Wielkiego Postu
  (10 III) o godz. 18.00 w domu parafialnym. Zapisy będą na pierwszym spotkaniu.
 10. 14.    Do Rycerstwa Niepokalanej w ubiegłą niedzielę dołączyły 722 osoby z naszej parafii, w tym 186 rodzin. Dziś można nabyć pismo „Rycerz Niepokalanej” na miesiąc marzec w cenie 2 zł.
 11. W najnowszym „GN” m.in.: - o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Św.; - kościelny „savoir-vivre”, czyli jak zachować się w kościele; - dlaczego Kościół jest hierarchiczny? Jest także „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
 12. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Ryszard Marzec z ul. Brodzińskiego, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
 13. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.

Dodatkowe informacje