VI Niedziela Zwykła 17 - 24 lutego 2019 r.

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do patrzenia na wydarzenia dnia codziennego w perspektywie życia wiecznego. Jezus mówiąc o błogosławieństwach, nawiązuje do trudnych nieraz okoliczności. Pokazuje zarazem, że możemy być szczęśliwi, kiedy w trudnościach odnosimy się do Boga. Podczas mszy św. powierzmy z ufnością Bogu nasze zmagania oraz cierpienia. I wsłuchajmy się w słowa Jezusa: Błogosławieni jesteście….

Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Witamy w naszej wspólnocie br. Leszka Jaworskiego, który głosi dzisiaj konferencje na temat Rycerstwa Niepokalanej.

1. Składamy podziękowania za ofiary na inwestycje złożone w minionym tygodniu: na tacę = 10800 zł.; w kopertach (24 rodziny) = 2650 zł.; przelewem bankowym (7 rodzin) = 1400 zł. Bóg zapłać.
  2. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w grono Rycerstwa Niepokalanej. Dziękujemy bratu Leszkowi za Jego zaangażowanie na rzecz Niepokalanej. Bóg zapłać.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – Katedrę św. Piotra Apostoła; w sobotę – św. Polikarpa.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Po Mszy św. nabożeństwo do św. o. Pio. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w piątek o godz. 18.00 na plebanii.
  6. Stowarzyszenie Muzyczne CANON zaprasza dzieci i młodzież należące do wszystkich grup parafialnych na zabawę karnawałową, która odbędzie się w sobotę (23 II) w domu parafialnym, w godz. 16.00 – 20.00. W programie m. in. zabawy, konkursy oraz animacje dla dzieci. Zapraszamy uczestników zabawy w strojach karnawałowych.
  7. Pragniemy poinformować, iż nastąpiła zmiana terminu bierzmowania w naszej parafii, które będzie 25 kwietnia, tj. w czwartek o godz. 15.30.
  8. W najnowszym „GN” m.in.: - o modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg pomnaża nasz czas; - „Jak się uczy cudze dzieci”, czyli o blaskach i cieniach pracy nauczycieli w Polsce. Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra”, „Mały promyczek” oraz „Miłujcie się”.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Łukasz Papież, ożeniony w Leksandrowej. Polecajmy go Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu…
  10. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła.