Niedziela Chrztu Pana Jezusa /13 – 20 I 2019/

Obchodzimy dziś święto chrztu Pańskiego, które jest okazją do wspomnienia naszego własnego chrztu. Otrzymaliśmy wtedy Ducha Świętego i staliśmy się umiłowanymi dziećmi Bożymi. Bóg, jako Ojciec, który bardzo kocha swoje dzieci, pragnie dla nas najważniejszego: zbawienia. Należymy do Niego, a nasza codzienność pełna jest znaków Jego obecności. Dziękujmy dziś szczególnie za chrzest i Bożą miłość w życiu każdego z nas.

Składka dzisiejsza w kopertach i na tacę przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

1. Składamy podziękowania złożone dziś ofiary, a także za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 3 Rodziny = 500 zł.; przelewem 2 Rodziny = 300 zł. Bóg zapłać.
  2. Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie Szkoły Podstawowej zapraszają na Koncert Noworoczny „Pastorałka od serca…” – dzisiaj w Szkole Podstawowej przy ul. Szkolnej 1 o godz. 18.00.
  3. Godzina Miłosierdzia w środę od 16.00. Zapraszamy na chwilę osobistej adoracji.
  4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 16.30. W piątek – koronka do Bożego Miłosierdzia o 16.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W związku z rozpoczynającymi się we wtorek feriami ze świetlicą parafialną
    informujemy, że ulega zmianie godzina wyjazdu do kina we środę z godz. 8.45 na godz. 8.15. Zbiórka przed każdym wyjazdem – 15 minut przed godz. podaną na stronie internetowej.
  6. Program wizyty duszpasterskiej
  7. Wodę święconą możemy zabrać z przedsionka zakrystii.
  8. Wyjazd do Częstochowy na charyzmatyczne modlitewne spotkanie o uzdrowienie duszy i ciała – w sobotę (26 I) z Wiśnicza. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  9. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in.: o chrzcie jako bramie sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem. Do Gościa dołączono obrazek z modlitwą męża za żonę.
  10. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca śp. † Wiesław Dyląg z Leksandrowej, którego pogrzeb we wtorek.Polecajmy go Bożemu miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie …”
  11. Modlitwa w int. Synodu i do św. Michała Archanioła…