Uroczystośc Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2019 r.

Wraz z Mędrcami, którzy szukali i znaleźli Dziecię, uznając w Nim Boga, my również przychodzimy na Eucharystię, aby w Jezusie odnaleźć prawdę, która oświeca i pomaga odnaleźć sens naszych codziennych obowiązków.

Niech obchodzone dziś Święto Dzieła Misyjnego mobilizuje nas do głoszenia Dobrej Nowiny i pomocy misjonarzom. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji.

1. Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na potrzeby misji i misjonarzy Bóg zapłać.
  2. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – dziś po mszy św. o godz. 9.00; róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  3. Zestawy na Trzech Króli: kredę i kadzidło z węgielkiem możemy nabyć w zakrystii.
  4. Składamy podziękowania za kolejne ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 2 Rodziny = 650 zł.; przelewem 5 Rodzin = 1700 zł. Bóg zapłać.
  5. W przyszłą niedzielę święto Chrztu Pańskiego.
  6. Składka w przyszłą niedzielę w kopertach i na tacę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła i częściowo domu parafialnego oraz na podatki i ubezpieczenie kościoła.
  7.  W Gościu Niedzielnym warto przeczytać m. in. - o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa; -o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym. Do Gościa dołączono obrazek z modlitwą żony za męża
  8. Program kolędy jest także zamieszczony w gablocie ogłoszeń i na internetowej stronie parafii. Wodę święconą można nabierać w przedsionku zakrystii.