Wernisaż Malarstwa

"Piękno należy wspierać, bo tworzą je nieliczni, a potrzebuje wielu."
J.W.Goethe

 16 czerwca 2018 r. o godz. 17.00 w Galerii „Stara Dzwonnica” przy plebanii w Nowym Wiśniczu odbył się wernisaż malarstwa autorstwa śp. Mariana Rojka. Wystawa została zorganizowana w 20-rocznicę śmierci artysty i nosi tytuł: "Wiśnicka Historia".

Na wystawie zaprezentowano nieznane szerszej publiczności obrazy z prywatnej kolekcji rodziny artysty. Ekspozycja urządzona została na 3 kondygnacjach wieży dzwonnicy. Na pierwszej kondygnacji przedstawiono obrazy o tematyce sakralnej, nawiązując  do feretronu jego autorstwa stanowiącego stałą ekspozycję tej kondygnacji. Na drugiej kondygnacji przedstawiono obrazy prezentujący dawny Wiśnicz, który bezpowrotnie odszedł. Na najwyższej kondygnacji obrazy o tematyce wojennej z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości. Obrazy te zawierają sceny z osobistych przeżyć rodziny artysty.

Czytaj więcej...

SPONSORZY VII Rodzinnego FESTYNU PARAFIALNEGO NOWY WIŚNICZ 17 VI 2018

ABMake-up by Ania Bereta

Apteka ZDROWE CENY w N.W.

Biuro Rachunkowe DAR-TESS w N.W. – Teresa Łacny

De KOKO Pracownia Projektowania Wnętrz w N.W. – Małgorzata Kokoszka

Dyrektor MOK w Nowym Wiśniczu – Leszek Marszałek

Dyrektor ZK w Nowym Wiśniczu – Paweł Jastrzębski

Firma BHJ KRUSZYWA w N.W.– Marcin, Jacek, Henryk Bakalarz

Firma ELMAK w N.W. – Elżbieta i Jacek Tworzydło

Firma FHV GRANIT-STONE – Paweł Pogwizd

Firma FPHU BILIT – Jerzy Dymura ze St.W.

Firma GENERALI – Renata Kudła

Czytaj więcej...

XI niedziela zwykła /17 – 24 VI 2018 r./

Królestwo Boże nie jest jakąś odległą abstrakcją. Bóg zasiał ziarno w naszym życiu. Możemy go nie widzieć, nie rozumieć, ale – jak podkreśla św. Paweł – „według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Przyjście na Mszę św., modlitwa, czynienie dobra to akt wiary. To dawanie możliwości wzrostu ziarna, rozkwitu królestwa Bożego w naszej codzienności.

Czytaj więcej...

X niedziela zwykła /10 - 17 VI 2018 r./

Bóg jest źródłem wszelkiego dobra. Troszczy się o każdego z nas. On uczy, jak iść Jego drogą, najlepszą dla nas. Kiedy jednak sprzeciwiamy się Bogu i łamiemy Jego przykazania, pojawia się lęk. Tak jak Adam boimy się i ukrywamy swoje wnętrze przed Bogiem, innymi ludźmi, a nawet samym sobą. Bóg jest jednak większy od naszych grzechów. Podczas mszy św. wspólnie wyznajemy wiarę w Jego wszechmoc i dobroć. Możemy też osobiście w sercach, swoimi słowami i wiarą zwrócić się do Boga.

Otoczmy modlitwą dzieci klas III przebywających na „Zielonej szkole” wraz z opiekunami.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach - jako inwestycyjna - na I etap prac przy dachu nad prezbiterium kościoła, które rozpoczynamy jutro.

Czytaj więcej...

I miejsce w turnieju LSO

Dnia 26 maja 2018 r. odbył się w Rajbrocie Piłkarski Turniej Ministrantów. Z naszej Parafii w rozgrywkach wzięła udział drużyna w składzie: Bienias Mariusz, Klimek Kacper, Klimek Maksymilian, Łękawa Jakub, Obrał Miłosz, Szewczyk Radosław, Turmiński Jakub i Wiercioch Karol. Nasza drużyna była bezkonkurencyjna i wygrywając wszystkie mecze zdobyła I miejsce w turnieju.

Chłopcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych piłkarskich rozgrywkach LSO.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje