XXII Niedziela zwykła 29.08.2021

1. Decyzją Ks. Biskupa nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany ks. Bogdan Trzópek, pochodzący ze Słopnic, którego witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Otoczmy ks. Bogdana modlitwą i życzliwością wypraszając potrzebne łaski w kapłańskiej posłudze w naszej parafii.
  2. Trwa „Weekend z Orężem Polskim na Zamku w Wiśniczu”, w ramach którego dziś o godz. 11.00 uroczysta msza św. za Ojczyznę i poległych w jej obronie z racji przypadającej 400 rocznicy bitwy pod Chocimiem oraz wybuchu II wojny światowej. Po mszy św. złożenie kwiatów przy Pomniku Wolności.
  3. Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: w kopertach 1 rodzina = 50 euro; przelewem bankowym 4 rodziny = 1400 zł. Bóg zapłać.
  4. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach w kościele. Pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów sanitarnych dotyczących bezpieczeństwa. Msze św. transmitowane w dni powszednie w środy i piątki o godz.18.00, w niedziele i święta o 9.00 i 11.00.
  5. Msze św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego będą w środę /1 IX/ w następującym porządku:
    – Szkoła Podstawowa: kl. 4-8 oraz PLSP – o godz. 8.00;
    – Szkoła Podstawowa: kl. 0-3 – o godz. 9.30;
    – w Połomiu Dużym o godz. 9.00.
  6. Spowiedź św. przed nowym rokiem szkolnym we wtorek /31 VIII/ od 17.00 – będzie to równocześnie spowiedź dla uczniów przed I piątkiem miesiąca.
  7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w piątek – św. Grzegorza Wielkiego, papieża.
  8. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00, poprzedzona modlitwą różańcową o 17.30. W piątek koronka do Bożego Miłosierdzia o 17.45.
  9. W I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych oraz o nowe powołania do służby w Kościele – od godz. 17.00.
  10. Spotkanie uczniów klas VIII w ramach przygotowania do bierzmowania /wraz z rodzicami/ – w czwartek o godz. 18.00.
  11. Spowiedź św. przed I piątkiem:
    – w czwartek i w piątek od godz. 17.00;
    – w Połomiu Dużym – w środę o godz. 17.00.
  12. W I piątek miesiąca – Msze św. o NSPJ o godz. 6.30, 7.00 i 18.00. W Połomiu Dużym o godz. 18.30. Modlitwą i ofiarami na tacę wspieramy misje katolickie. Uczniów klas VII zapraszamy na mszę św. o 18.00 w ramach przygotowania do bierzmowania (prosimy o obecność także Rodziców).
  13. W I sobotę miesiąca – msze św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 6.30, 7.00 i 18.00 połączona z procesją i Różańcem fatimskim. Prosimy przynieść na procesję świece.
  14. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.30.
  15. Zbiórki LSO w sobotę: ministranci – o godz. 10.30; lektorzy – o godz. 11.15.
  16. Kancelaria parafialna czynna w tygodniu od 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00.
  17. W przyszłą niedzielę w Polsce tzw. „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Zbiórka do puszek na placu kościelnym na rzecz Afgańczyków cierpiących z powodu zmiany władzy w ich kraju. O przeprowadzenie zbiórki prosimy Caritas Parafialną.
  18. Zmiana tajemnic różańcowych matek i ojców – w przyszłą niedzielę (5 IX) po mszy św. o godz. 9.00; Róży dzieci i młodzieży po mszy św. o godz. 11.00.
  19. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Osoby potrzebujące pomocy w spisie mogą skorzystać z pomocy rachmistrza spisowego, który będzie pełnić dyżur stacjonarny w sali obrad w Ratuszu w Nowym Wiśniczu od 31 VIII do 3 IX i w świetlicy w Połomiu D. 1 i 2 IX. Szczegóły na stronie Urzędu Gminy.
  20. W najnowszym numerze „GN” warto przeczytać m.in.: – jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus; – o hejcie z wyższych sfer, który uprawiają politycy, naukowcy i środowisko artystyczne; – czy wschodnie służby testują wytrzymałość naszych granic. Jest też nowy nr „Małego Gościa”.
  21. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp.: † Józef Kupiec z ul. Słonecznej i † Jakub Dudek z Olchawy. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie….
  22. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w int. Synodu …