XXXIII niedziela zwykła: 17 - 24 XI 2019 r.

 

Wraz z całym Kościołem przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca nas do „spojrzenia w tym dniu na wszystkich, którzy wyciągają ręce wołając o pomoc i przyzywając naszej solidarności”. Niech udział w tej Eucharystii otworzy oczy naszej duszy na potrzeby i cierpienia braci.

 

1.      Z okazji Światowego Dnia Ubogiego, Szkolne Koło Caritas rozprowadza chlebki miłosierdzia na placu kościelnym. Włączmy się wszyscy w to dzieło pomocy.

2.      Buteleczkę z wodą ze źródełka w Dźwiniaczce na Ukrainie można nabyć u s. Kazimiery na placu kościelnym. Złożone dobrowolne ofiary – cegiełki zostaną przeznaczone na prace przy odnawianiu kościoła wybudowanego z inicjatywy abp. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

3.      Dziś nasza parafia przeżywa Peregrynację obrazu i relikwii św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 – Wprowadzenie relikwii i Msza św.; 18.00 – Koncert chóru parafialnego CANON; 19.00 – Różaniec. Wspólnoty modlitewne; 19.45 – Szukałem Was… Młodzież; 20.15 – Apostolstwo świeckich. Grupy parafialne; 20.45 – Nowenna do św. Jana Pawła II; 21.00 – Apel Jasnogórski. Zakończenie peregrynacji. Kartki z prośbami na nowennę za wstawiennictwem św. Jana Pawła II można składać do koszyczka na bocznym ołtarzu.

4.      Składamy podziękowania za ofiary złożone w minionym tygodniu: na tacę - 10 040 zł.; w kopertach 27 rodziny (3800 zł.); przelewem bankowym 5 Rodzin (800 zł.). Bóg zapłać.

5.      Dziękujemy wszystkim za godne uczczenie 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez udział we mszy św.; wywieszenie flagi Polski; obecność na Festiwalu Pieśni Żołnierskiej na Zamku; naszemu chórowi „Canon” za śpiew na mszy św. za Ojczyznę. Bóg zapłać. Gratulujemy naszemu Chórowi „Canon” za zajęcie I miejsca w Festiwalu “Z pieśnią patriotyczną i żołnierską przez wieki”.

6.      W Liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę; w środę - św. Rafała Kalinowskiego; w czwartek – Ofiarowanie NMP oraz Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego; w piątek – św. Cecylię.

7.      W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata i zakończenie roku liturgicznego. Jest to także święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.

8.      Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w piątek (22 XI) po mszy św. wieczornej na plebanii. Prosimy wszystkich członków o niezawodne przybycie.

9.      Wyjazd do Częstochowy na mszę św. i spotkanie modlitewne w sobotę (23 XI). Szczegóły w gablocie.

10. Stowarzyszanie Muzyczne CANON organizuje zabawę andrzejkową dla dzieci działających w grupach parafialnych. Odbędzie się ona w sobotę (23 XI) w godzinach od 14.00 do 17.00 w domu parafialnym.

11. Przez cały miesiąc listopad w środy i w niedziele przed, a w pozostałe dni po mszy św. wieczornej wypominki połączone z modlitwą za zmarłych.

12. W „GN” dzisiaj m.in.: - wywiad z Abby Johnson, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczka pro-life; - o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich; - czy przed ślubem wolno zamieszkać w jednym mieszkaniu? Jest także „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek dobra” i „Mały promyczek”.

13. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca śp. † Czesława Nowak z Olchawy. Polecajmy ją Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu….

14. Modlitwa do św. Michała Archanioła i w intencji V Synodu …..

XXVIII Niedziela Zwykła 13-20 października 2019

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie, chodźmy!” Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Obejmujemy naszą modlitwą wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów oraz wspierających dzieła duszpasterskie, charytatywne i gospodarcze w naszej parafii.

Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach, jako inwestycyjna na prace przy wzmocnieniu fundamentów kościoła - etap II. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

Czytaj więcej...

XXIV Niedziela Zwykła 15 - 22 września 2019

Stajemy przed naszym Stwórcą w pokorze serc i uznajemy naszą słabość oraz grzeszność. Odrzucamy grzech i przyjmujemy przebaczenie kochającego Ojca w niebie. W dzisiejszej Ewangelii usłyszymy o radości, która jest konsekwencją nawrócenia. Niech ona będzie również naszym udziałem.

         Dzisiaj przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prośmy, aby współczesne media służy przekazywaniu prawdy i budowały jedność w społeczeństwie.

Czytaj więcej...

XXIII Niedziela Zwykła 8-15 września 2019

            Maryja w tajemnicy narodzenia jest główną patronką naszej diecezji, a nasza bazylika katedralna w Tarnowie jest pod Jej wezwaniem. Stąd przeżywając dzisiaj Uroczystość Narodzenia NMP, dziękujmy Panu Bogu za Maryję a także za nasz diecezjalny Kościół – duchownych i wszystkich wiernych.       

            Składka dzisiejsza na tacę i w kopertach przeznaczona na prace remontowo - konserwatorskie przy naszym kościele. W naszych modlitwach polecamy wszystkich ofiarodawców oraz prosimy o błogosławieństwo Boże w pracach przy wzmocnieniu fundamentów kościoła, których kontynuacja rozpocznie się jutro, tj. w poniedziałek. 

Czytaj więcej...

XXII Niedziela Zwykła 1-8 września 2019

Naszym powołaniem jest miłość. Nie zaszczyty i pierwsze miejsca, ale cicha i pokorna realizacja przykazania miłości. Wymaga to zaparcia się siebie i nieszukania uznania za dobre czyny. Jezus nie tylko dał nam przykład takiego życia, lecz także umacnia nas na tej drodze prowadzącej do wewnętrznego szczęścia i radości.

            Dziś przypada 80 r. wybuchu II wojny światowej, dlatego módlmy się szczególnie za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny oraz o pokój w naszych rodzinach, naszym kraju i na całym świecie. Polecajmy też dzieci, młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców - rozpoczynających jutro nowy rok szkolny i katechetyczny.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje